Bekijk deals

Mein Schiff voor Nederlanders: schepen, routes en prijzen

Mein Schiff van TUI Cruises: Premium All Inclusive met fooien en drankjes in de prijs, voertaal Duits. Alle 9 schepen, vanuit Hamburg en Kiel.

Haven van Hamburg met cruiseterminal en schepen aan de Elbe
Foto: Aleksei Tertychnyi op Unsplash
Kort antwoord

Mein Schiff is de vloot van TUI Cruises, een Duitse rederij met Premium All Inclusive: eten, de meeste drankjes en fooien zitten in de prijs. Er varen negen schepen, waarvan Mein Schiff Relax (2025) en Mein Schiff Flow (2026) de nieuwste zijn. Voor Nederlanders zijn Hamburg, Kiel en Bremerhaven de dichtstbijzijnde vertrekhavens. De voertaal aan boord is Duits. Een week kost vanaf ongeveer € 760 per persoon.

Feiten en prijzen gecheckt 15 oktober 2026

Mein Schiff is de cruisevloot van TUI Cruises, een Duitse rederij die alles om één idee heeft gebouwd: Premium All Inclusive. Eten, de meeste drankjes en fooien zitten in de prijs. Voor Nederlanders is dat aantrekkelijk, maar aan boord spreekt iedereen Duits. Is Mein Schiff iets voor jou, welke schepen zijn er en vanuit welke haven vertrek je? Een eerlijk overzicht.

Wat is Mein Schiff precies?

TUI Cruises is een Duitse rederij uit Hamburg. De schepen heten Mein Schiff (“mijn schip”) met een nummer of, bij de nieuwste generatie, een naam: Relax en Flow. In Nederland boek je ze via TUI en via cruisespecialisten. Let op het verschil met Marella Cruises: dat is de Britse cruiselijn van TUI, met eigen schepen.

Premium All Inclusive: wat zit erin?

Inbegrepen

  • Eten in bijna alle restaurants en het buffet
  • Meer dan 100 merkdranken, ook bier, wijn en cocktails
  • Fooien
  • Sauna, fitness en entertainment
  • Kinderclub en kinderopvang

Extra

  • Specialiteitenrestaurants zoals het steakhouse en sushi
  • Een paar geselecteerde premium dranken
  • Spabehandelingen
  • Excursies

Dat is het grootste verschil met rederijen als MSC of Royal Caribbean, waar je servicekosten en drankjes apart betaalt. Een iets hogere reissom kan daardoor aan het eind van de week goedkoper uitvallen. Hoeveel die extra kosten bij andere rederijen zijn, staat in onze gids wat kost een cruise.

Gedekte tafel in een restaurant op een cruiseschip met uitzicht op zee
Eten in de restaurants zit bij Mein Schiff in de prijs · Foto: Jannik op Unsplash

De vloot in oktober 2026

SchipIn dienstBrutotonGasten (ca.)
Mein Schiff 3201499.5262.500
Mein Schiff 4201599.5262.500
Mein Schiff 5201698.7852.500
Mein Schiff 6201798.8112.500
Mein Schiff 12018111.5002.894
Mein Schiff 22019111.5002.894
Mein Schiff 72024112.9822.900
Mein Schiff Relax2025ca. 160.000 (LNG)tot 3.984
Mein Schiff Flowjuni 2026ca. 160.000 (LNG)tot 3.984

De Relax en de Flow zijn de grootste en nieuwste schepen, en varen op LNG. De Flow werd in juni 2026 opgeleverd en bij Triëst gedoopt. Er zijn nog twee schepen van deze klasse besteld voor 2031 en 2032. De eerste Mein Schiff 1 en Mein Schiff 2 varen inmiddels als Marella Explorer en Marella Voyager bij de Britse zusterrederij.

Vanuit welke haven vertrek je?

Voor Nederlanders liggen de Duitse havens het dichtst bij. Mein Schiff vertrekt in Noord-Europa vanuit Hamburg, Kiel en Bremerhaven. Een vertrek vanuit Amsterdam hebben we bij de rederij niet bevestigd gezien. Deze routes staan voor de zomer van 2027 op het programma:

SchipVertrekhavenVaargebied
Mein Schiff RelaxHamburgNoorse fjorden
Mein Schiff 1KielOostzee en Noorwegen
Mein Schiff 2BremerhavenNoordkaap en IJsland
Mein Schiff 3BremerhavenLofoten
Mein Schiff 7Warnemünde en KielOostzee
Mein Schiff 4TriëstAdriatische Zee
Mein Schiff 5Heraklion (Kreta)Griekse eilanden
Mein Schiff FlowPalma de MallorcaWestelijke Middellandse Zee

In de winter van 2026 op 2027 vaart de Mein Schiff Relax een week rond de Canarische eilanden en Madeira, vanuit Tenerife of Gran Canaria.

De Elbphilharmonie in Hamburg aan het water
Hamburg, de vertrekhaven van Mein Schiff Relax naar de Noorse fjorden · Foto: Moritz Kindler op Unsplash

Wat kost een cruise met Mein Schiff?

Vanaf-prijzen per persoon voor zeven nachten, zoals we die op 15 oktober 2026 zagen:

ReisVertrekVanaf p.p.
Mein Schiff Relax, Canarische eilanden en Madeira11 december 2026€ 799
Mein Schiff Relax, Canarische eilanden en Madeirajanuari 2027€ 759
Mein Schiff 5, oostelijke Middellandse Zeejuni 2027€ 1.199 tot € 1.479
Mein Schiff 4, Adriatische Zee vanuit Triëstjuni 2027€ 1.249 tot € 1.479
Mein Schiff Relax, Noorse fjorden vanuit Hamburg6 juni 2027€ 1.349

Vergeleken met een rederij waar drankjes en fooien extra zijn, is een week Mein Schiff vaak niet duurder als je tenminste wat drinkt.

Is Mein Schiff geschikt voor Nederlanders?

De voertaal aan boord is Duits. Omroepen, shows en de meeste activiteiten zijn in het Duits. Het personeel spreekt meestal ook Engels, maar reken niet op Nederlands. Spreek en versta je redelijk Duits, dan merk je er weinig van. Versta je het slecht, dan mis je een deel van het entertainment en is een Engelstalige rederij misschien prettiger.

Een aanrader als je

  • Van alles inclusief houdt en geen rekening wilt aan het eind
  • Redelijk Duits verstaat
  • Vanuit Hamburg of Kiel wilt vertrekken
  • Met kinderen reist: de kinderclub zit in de prijs

Kies iets anders als je

  • Geen Duits verstaat en shows wilt volgen
  • Weinig drinkt: dan betaal je mee voor een pakket dat je niet gebruikt
  • Per se vanuit Nederland wilt vertrekken. Kijk dan naar cruises vanuit Rotterdam

Veelgestelde vragen

Spreekt de bemanning van Mein Schiff Nederlands?

Nee. De voertaal aan boord is Duits. Het personeel spreekt meestal ook Engels.

Zijn fooien bij Mein Schiff inbegrepen?

Ja, bij Premium All Inclusive zitten fooien in de reissom, net als eten in bijna alle restaurants en meer dan 100 merkdranken.

Wat kost extra bij Mein Schiff?

Specialiteitenrestaurants zoals het steakhouse en sushi, een paar premium dranken, spabehandelingen en excursies.

Vanuit welke haven vertrekt Mein Schiff dichtbij Nederland?

Vanuit Hamburg, Kiel en Bremerhaven.

Wat is het nieuwste schip van Mein Schiff?

De Mein Schiff Flow, opgeleverd in juni 2026: ongeveer 160.000 brutoton, op LNG, voor maximaal 3.984 gasten.

CruiseAdventure

We vergelijken cruises van alle grote rederijen en checken prijzen, schepen en routes bij de bron. Zie je een fout? Mail ons via de disclaimer-pagina.

Dealalarm

De beste cruisedeals, elke vrijdag.

Vijf scherpe aanbiedingen in je inbox, uitgezocht door de redactie.

TELEGRAMSTOP

Elke vrijdag de vijf scherpste cruisedeals in je inbox. Gratis, met één klik weer uit.

Alleen voor het Dealalarm. Lees ons privacybeleid.
Cruisedeals vergelijkenGratis, je betaalt nooit extra
Bekijk deals